Perega pildistamisel on oluline, et kõik välja valitud rõivad sobiksid kokku ning näeksid ühtlaselt ja harmooniliselt välja. Riietus mängib perepildi lõpptulemuse juures olulist rolli, sest see aitab luua pildi atmosfääri ja mõjutab pildi üldist emotsiooni . Allpool on mõned soovitused, mida võiksite kaaluda, kui valite riideid perega pildistamiseks.


Valige ühtne stiil!

Kõigil pereliikmetel võiksid olla rõivad, mis sobivad kokku. See võib hõlmata sarnaseid värve, mustreid või stiile. Selline lähenemine aitab luua harmoonilise üldmulje.


Valige sobivad värvid!

Värvid, mida valite, peaksid üksteisega hästi kokku sobima. Eelistada võiks neutraalseid värve, nagu valge, must, beež, hall ja pruun, sest need värvitoonid sobivad kõigile nahatoonidele ning loovad klassikalise ja ajatu mulje. Kui soovite julgemat valikut, võite lisada ka erksaid aktsentvärve.


Pöörake tähelepanu asukohtadele!

Kui teete perepilte õues, siis tasub arvestada, et riided peaksid sobima ka loodusliku keskkonnaga. Näiteks metsarajal pildistamisel võivad sobivad värvid olla roheline, pruun ja kollane.


Riietus rõhutab isiksust!

Riietus võib ka aidata rõhutada iga pereliikme isiksust. Kui igaüks saab valida endale sobiva riietuse, mis näitab tema isiksust, siis see annab võimaluse tõsta esile iga pereliikme individuaalsust.


Valige sobivad riided vastavalt aastaajale!

Kui perepilte tehakse talvel, tuleks valida riided, mis hoiavad soojas. Talvised riided võivad olla tumedamad, kuna see sobib hästi talvise meeleoluga. Kevad- ja suvepiltideks sobivad kergemad ja õhulisemad riided.


Vältige suuri mustreid!

Kui soovite rõivastele mustreid lisada, valige lihtsad ja tagasihoidlikud mustrid, mis ei sega üldmuljet ega liiga palju tähelepanu endale tõmba.


Riietus peaks olema mugav!

Veenduge, et valitud riided on mugavad, sest kui teie pere tunneb end ebamugavalt, võib see kajastuda ka fotodel.


Lisage riietusele juurde aksessuaare!

Aksessuaarid nagu sallid, kaelakeed, päikeseprillid ja mütsid võivad anda riietusele isikupära ja värskendada kogu pilti. Kuid siin tuleks olla ettevaatlik, et need ei oleks liiga domineerivad või häirivad.


Kõige olulisem on, et teeksite riidevaliku koos perega nii, et kõik oleksid rahul ja õnnelikud ning tunneksid end mugavalt pildistamisel :)