Fotograafi pildistamis- ja töötlusstiil


Enne fotosessiooni broneerimist on klient eelnevalt tutvunud Helen Kattai Photography(Helanifoto OÜ) kodulehel või sotsiaalmeedias esitletud tööde stiiliga ning veendunud, et see vastab tema ootustele. Lõplikud fotode tulemused sõltuvad mitmetest teguritest, sealhulgas kliendi ja fotograafi koostööst, pildistamise asukohast, väljas pildistamise ajast ja looduslikust valgusest, meigi ja soengu valikust ning sessiooniks valitud riietusest. Parima võimaliku tulemuse saavutamiseks korraldatakse enne fotosessiooni põhjalik konsultatsioon, kus arutatakse läbi kõik olulised detailid. Kui klient ei esita konkreetselt pildikeele ja töötlusstiili osas soove, jääb see otsus fotograafile. Helanifoto OÜ eesmärk on tagada, et kõik kokkulepped oleksid selgelt kokku lepitud ja mõlemapoolse heakskiiduga. Helanifoto OÜ-l on õigus keelduda fotosessioonide pakkumistest, mis ei sobi ettevõtte stiiliga. Kõik Helanifoto OÜ fotod on kaitstud autorikaitse õigustega ning nende töötlemine omal käel (sh filtreid lisades Facebooki, Instagrami ) ei ole lubatud.Fotode kasutamine ja autoriõigus


Fotosessioonide käigus loodud fotode autorikaitse kuulub Helen Kattai Photography-le, kes omab õigust kasutada neid fotosid ettevõtte veebilehel, sotsiaalmeedias, uudiskirjades, näitustel, trükitavatel reklaammaterjalidel ja muudes kanalites, kui klient pole teisiti kokku leppinud. Kliendil on õigus kasutada fotosid isiklikel eesmärkidel. Juhul, kui soovitakse kasutada fotosid meedias või reklaamimisel, tuleb eelnevalt saada Helen Kattai Photography nõusolek või leppida kokku see juba enne pildistamist.Fotosessiooni broneerimine


Fotosessioonide broneerimiseks palun helistada telefoninumbril +37256489089 või saata e-kiri aadressile info@helenkattai.ee. Helanifoto OÜ jätab endale õiguse mitte jätkata klientide teenindamist, kes ei anna oma fotosessiooni mittetulekust teada või kes korduvalt tühistavad fotosessioonide broneeringuid. Kui juhtub, et kokkulepitud pildistamise ajal lubab ilmateade halba ilma, siis lepitakse kokku uus pildistamise aeg.


Pildistamine väikeste lastega


Kui tulete väikeste lastega pildistama, palun veenduge, et lapsed oleksid enne sessiooni korralikult puhanud ja söönud, et nad saaksid olla võimalikult koostöövalmid. Palun arvestage, et kuni viieaastased lapsed ei pruugi istuda vaikselt kaamera ees ja võivad isegi keelduda pildistamisel osalemast. Et saavutada parim tulemus, võite kaasa võtta laste lemmikmänguasjad ning olge valmis pakkuma neile lõbusat meelelahutust. Kuna laste tähelepanu on sageli lühike, siis võib osa sessioonist olla rohkem nagu fotoreportaaž, kus lapsed või kogu pere on keskendunud mõnele toredale tegevusele, mida fotograaf jäädvustab kaugemalt. Helanifoto OÜ ei saa võtta vastutust laste käitumise eest pildistamisel. Kui lapsed ei soovi mingil moel pildil olla, on võimalus jätkata sessiooni individuaalsete portreedega või paaripildistamisega.Fotosessiooni eest tasumine ja hind


Fotosessiooni eest saab tasuda arve alusel ülekandega, kinkekaardiga või sularahas kohapeal. Helanifoto OÜ jätab endale õiguse muuta hinnakirja sellest ette teatamata. Hinna muutmise hetkeks broneeritud fotosessioone hinnamuutus ei mõjuta..
Fotode valimine ja kättesaamine


Fotosessioonide lõpptulemuseks on töödeldud digifailid, mille arv sõltub valitud paketist. Pildid, millele fotograaf teeb töötluse, saab klient teha soovi korral ise töötlemata materjali seast(va pulmad ja üritused). Sõltuvalt hooajast valmivad pildid 7-30 päeva jooksul, v.a. pulmad ja üritused, kui pole kokku lepitud teisiti. Eelisjärjekorras tööde teostamine maksab 50€. Klient saab endale kasutamiseks vaid töödeldud digifailid, RAW-failid nende hulka ei kuulu. Veebigaleriis, kuhu kliendile mõeldud töödeldud digifailid üles laetakse, hoiustatakse neid 1 kuu alates kliendile saatmise kuupäevast. Pulmade ja ürituste puhul on galerii kasutamise aeg vastavalt valitud paketile või kokkuleppele.


Fotode töötlus


Töötlusesse minevate failide valiku teeb soovi korral klient. Kui klient ei soovi ise valikut teha, siis tuleb sellest teada anda fotograafile hiljemalt fotosessiooni lõpus. Fotosessiooni hind sisaldab fototöötlust, mis hõlmab mitmesuguseid parandusi, kadreeringu parandamist, värvitoonide, kontrasti, heleduse-tumeduse, valguse-varju kohandamist ning üksikute ebatäiuste (akne, plekid riietel jne) korrigeerimist. Eri tüüpi fototöötlusele kehtib eraldi hinnakiri.


Muu


Võimalikud kaasnevad lisakulud pildistamisel nagu transport, sissepääsupiletid, aksessuaarid, asukoha rent jms, tasub klient. Kliendi poolt rikutud ruumid, aksessuaarid, tehnika või seadmed kompenseerib klient arvestades rikutud objektide hetke turuväärtust.

Broneeringu tegemisel või ostu sooritamisel oled nõustunud eelpool nimetatud tingimustega.

Tingimused kehtivad alates 15.06.2015