Perepildid on väga olulise väärtusega, kui peres on kasvamas lapsed. Sest tahaks ju kõiki neid armsaid hetki ja lapse kasvamist mäletada. Soovite oma perest toredaid fotosid ja lastest pilte, mis neid iseloomusavad sellel eluperioodil. Tihtipeale käivad paljud pered iga aasta fotograafi juures, sest laps kasvab nii kiiresti ja nii hea on hiljem pildil seda muutust näha. Muidugi on tänapäeval tähtsal kohal telefoniga pildistamine aga siis on alati nii, et keegi oluline pere liige on pildilt puudu. Tean seda juba oma pere näitel.


Kuidas valmistuda perepildistamiseks, kui fotograaf on juba välja valitud ja broneering tehtud? Sellest artiklist leiad mõned sõbralikud soovitused, kuidas valmistuda perega pildistamiseks.


Tekita lastes huvi pildistamise vastu


 • Kui tulete lastega esimest korda pildistama, siis tekitage põnevust lastes. Käituge ise ka nii, et oleksite justkui väga põnevil pildistamisest ja öelge oma lastele , et perepildistamine on väga lõbus tegevus. Positiivne hoiak ja käitumine on nakkav ja nii tekib ka lastel hea tunne ja samas põnev suhtumine pildistamisse.
 • Tutvustage lastele juba eelnevalt, kes on fotograaf. Näidake neile pilte fotograafist ja rääkige juurde, et fotograaf teeb nalja ja on tore tegelane. Ja kindlasti ei pea teie lapsed fotograafi juures tegema midagi, mis neile ei meeldi.
 • Lapsed on väga oluline osa perekonnast ja tõenäoliselt ka põhjus, miks te soovite perepilte teha. Kaasake nad sellesse kogemusse. Kui nad soovivad pildistamisele kaasa võtta oma mänguasju või muid põnevaid lemmikasju, siis lubage seda. Need on detailid, mis peegeldavad nende isikupära ja tähistavad seda aega parajasti nende elus. Pilt sellest jääb teile ja ka lastele hiljem seda aega neist meenutama.
 • Planeerige lastele mõni tore üllatus või tegevus peale pildistamist ja rääkige neile ka sellest. See oleks justkui auhind selle eest, et nad pildistamisel nii tublid olid. Kui suuremaks üllatuseks pole aega, siis jäätis peale pildistamist on kindlasti alati võtmesõnaks pildistamise õnnestumisele :)
perepilt

PLANEERI


 • Maksate pildistamise eest kopsaka summa välja, seetõttu planeerige päev nii, et näeksite pildil maksimaalselt hea välja. Proovige pildistamisele kogu perega tulla puhanuna ja värskena. Saan küll Photoshopis kõik hallid silmaalused eemaldada, aga väsinud ilmet töötlusprogrammidega ei eemalda.
 • Planeeri see päev nii, et jõuad ise rahulikult dušši all käia, riietuda ja ka kogu oma pere valmis sättida perepildistamiseks. Üldse pole paha mõte, kui mõtled riietumisele pildistamisel juba paar nädalat ette. Järgmisest postituses jagan näpunäiteid, millised riided valida pildistamisele, kui kogu perega pildistama tulla.
 • Emad tormavad sageli enne pildistamist ringi, jälgides, et nende pere oleks kenasti riides ja valmis pildistamiseks. Julgustan emasid ka enesele enam sellel päeval mõtlema ja laskma omale kaunis jumestus ja soeng professionaalidel teha. Kui ema tunneb end ilusana ja enesekindlalt, peegeldub see ka ülejäänud peres.
 • Planeeri enne pildistamist korralik eine või snäkk. Nagu ka laste puhul, nii ka täiskasvanute puhul, kõht täis on hea olla. See tunnike pildistamist võib üsna kurnavaks nii suurte kui ka väikeste jaoks kujuneda, eriti veel siis kui kõht on tühi. Laste jaoks võib väikese snäki ka pildistamisele kaasa võtta. Vahest töötab see ka motivaatorina.RÄÄGI OMA PARTNERILE PILDISTAMA MINEKUST


 • Lapsed ei ole ainus põhjus perepildistamiseks. Rääkige oma kaasalasele pildistamisest, et ka temal jääks oma aeg selleks valmistuda. Ma ei soovita pildistamist planeerida üllatusena, sest pildistamine ei pruugi üldse meeldida sinu partnerile.
 • Rääkige läbi ka rahaline pool, et sellest tulenevalt ei tekiks liigset stressi teie vahel.
 • Anna oma partnerile teada, miks see pildistamine on sinu jaoks oluline. Kui ta teab, et see on teie pere mälestuste hoidmiseks, mitte jõulupostkaarti tegemiseks, siis ta kindlasti hindab ta seda rohkem.
 • Ja kui muud võimalust ei ole oma partnerit perega pildistama saada, siis vahest töötab ka väike altkäemaks :)
"KAUNI, MEELDEJÄÄVA PEREPORTREE JÄÄDVUSTAMINE ALGAB KAUNI JA MEELDEJÄÄVA HETKE LOOMISEST! NII ET VALMISTAGE ENNAST JA OMA PERE RÕÕMSAKS KOOSVIIBIMISEKS ETTE JA MINU ÜLESANNE ON LIHTSALT JÄÄDVUSTADA JUBA OLEMASOLEV TEIE PERELE OMANE KOOSOLEMISE ENERGIA :)"

—Helen Kattai